tanda
27 اسفند 1401 - 13:12

پنج‌شنبه اول ماه مبارک رمضان است/ هرگونه اختلاف نظر درباره روئیت ماه جایز نیست

عضو ستاد استهلال دفتر رهبر معظم انقلاب گفت: پنج‌شنبه سوم‌ فروردین ماه نخستین روز ماه مبارک رمضان در سال ۱۴۰۲ است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدرضا قلم کاران اصفهانی‌ عضو ستاد استهلال دفتر رهبر معظم انقلاب پیش از ظهر امروز در همایش سراسری ائمه جمعه و جماعت استان کردستان با اشاره به اینکه در آستانه ماه مبارک رمضان هستیم، اظهار داشت: امسال در تقویم همه کشورها روز چهارشنبه 29 شعبان بوده و پنج‌شنبه سوم فروردین اول ماه رمضان است.

وی با بیان اینکه یکی از قوی‌ترین و برترین رصدخانه‌های دنیا در کشور در سال‌جاری شروع به کار کرده که یکی از دستاوردهای ملی ایرانیان است، گفت: این تلسکوپ در اوج تحریم‌ها به بهره‌برداری رسیده و توانایی رصد هفت میلیارد سال نوری را دارد.

عضو ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری با بیان اینکه هر گونه اختلاف نظر درباره روئیت ماه جایز نیست، تصریح کرد: امیدوارم همه اقوام و مذاهب در کشور با هم‌ متحدانه ماه مبارک رمضان را آغاز کرده و با هم‌عید بگیریم و اجازه ندهیم دشمنان از جریانات سوءاستفاده ‌کنند.

حجت‌الاسلام رضا عزت‌زمانی پیش از ظهر امروز در همایش سراسری ائمه جمعه و جماعت استان کردستان که با موضوع استهلال ماه مبارک رمضان در سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد اظهار داشت: ما در یک جدال عمیق با دستگاه طاغوت و تمدن شیطانی هستیم که از زمان پیامبران تا به امروز ادامه دارد.

وی افزود: امروز تمدن در جهان برپاست و در طول سده‌های گذشته در صدد از بین بردن ادیان الهی به خصوص اسلام ناب است لذا انقلاب اسلامی نقطه‌عطفی در مقابله با این حکومت طاغوتی با پشتوانه مکتب اسلام و مکتب اهل بیت است.

معاون امور فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی کشور خاطرنشان کرد: اصلی‌ترین پایه تمدن شیطان‌گونه صهیونیسم تنها ماندن انسان‌هاست چراکه شیطان زمانی می‌تواند انسان را به منکر و فحشا بکشاند که تنها باشد.

وی تصریح کرد: پیوندها ملاک و محور اسلام ناب محمدی است لذا بزرگترین صحنه عرفان و نزدیکی به خداوند لحظه‌ای است که انسان خودش را در راه اسلام ناب فدا می‌کند.

زمانی ضمن اشاره به اینکه برای مقابله با حرکت تمدنی شیطان که بنا را بر تفرقه گذاشته است ادامه داد: تمام تلاش ما برای تحقق تمدنی که بر پایان تمدن شیطانی تلاش می‌کند باید بر ایجاد وحدت باشد.

معاون امور فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی کشور تصریح کرد: امروز 285 شبکه ماهوره‌ای به زبان فارسی به صورت شبانه‌روزی اعتقادات جوانان و مردم ایران اسلامی را مورد هجمه قرار داده و همه شاهدیم که مردم چگونه پوزه استکبار را به خاک مالیده‌اند.

وی بیان کرد: اگر بتوانیم پیوندهای محلی را برای رفع گره‌ها و بیان خوبی‌ها شکل دهیم به هموار کردن راه کمک شایانی خواهد کرد.

زمانی یادآور شد: امروز بیش از هر وقت دیگری به وحدت بین مسلمین نیاز داریم چراکه اگر پرچم الله برافراشته شود باعث ایجاد وحدت و همدلی خواهد شد.

انتهای پیام/487/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1098903