tanda
13 بهمن 1401 - 23:23

دستگاه‌های نظارتی به گران‌فروشان اجازه عرض‌اندام ندهند

تبریز- فرماندار اهر گفت: دستگاه‌های نظارتی به گران‌فروشان و محتکران اجازه عرض‌اندام ندهند.

به گزارش خبرنگار مهر، ابوالفضل غنی‌زاده عصر پنج شنبه در جلسه کارگروه تنظیم بازار شهرستان اهر با اشاره به این‌که نظارت بر بازار به جهت جلوگیری از افزایش قیمت خودسرانه اقلام اساسی و کالاها تشدید شود، اظهار داشت: اکثر اقلام اساسی در خارج از شهرستان تولید می‌شود و قیمت‌گذاری آن بر عهده‌ی ما نیست، اما حداقل جلوگیری از افزایش قیمت خودسرانه یا احتکار نیاز به نظارت دارد.

فرماندار اهر بر ضرورت تشدید نظارت بر بازار و توزیع اقلام اساسی در آستانه عید نوروز و ماه مبارک رمضان از سوی دستگاه‌های نظارتی تأکید کرد و افزود: برخی کالاها در صنوف با قیمت‌های مختلف عرضه می‌شود و شهروندان اهری با مشاهده چنین اقداماتی، می‌گویند دستگاه‌های نظارتی بر بازار نظارت ندارند و این مهم بی‌اعتمادی به بار می‌آورد.

وی با اشاره به این‌که صنوف متخلف در بحث و افرادی که در شرایط فعلی اقدام به گران‌فروشی و سوءاستفاده از موقعیت می‌کنند برخورد شود، یادآور شد: توصیه می‌کنم تا دستگاه‌های ذی‌ربط از آن‌دسته اصناف که شرایط اقتصادی و معیشتی مردم را درک کرده و مرتکب گران‌فروشی، احتکار، کم‌فروشی و یا امتناع از فروش کالا و اقلام اساسی نشده‌اند نیز مورد تشویق قرار گیرند.

غنی‌زاده ادامه داد: اصناف متخلف و افرادی که گران‌فروشی یا احتکار دارند و همچنین انبارهای مخفی را شناسایی و ضمن برخورد با متخلفان به شهروندان اهری معرفی شوند. در بحث تأمین اقلام اساسی مورد نیاز مردم با کسی تعارف نداریم، البته اکثر اصناف انصاف را رعایت کرده و شرایط اقتصادی مردم را درک می‌کنند و افراد متخلف که شاید انگشت‌شمار باشند طبق قانون برخورد کنید.

فرماندار اهر با تأکید بر این‌که در موضوع نظارت بر بازار و تأمین اقلام اساسی مورد نیاز مردم؛ خروجی اقدامات دستگاه‌های نظارتی و اجرایی را پیگیری می‌کنیم، اظهار کرد: منتظر گزارش دستگاه‌های نظارتی از وضعیت بازار، تخلفات صنفی و برخورد با متخلفان هستم، به‌هیچ عنوان چشم‌پوشی از تخلفات و تحمیل هزینه به مردم از سوی دستگاه‌های نظارتی قابل توجیه نیست.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1015992