tanda
23 دی 1401 - 16:51

مردم ایران در برابر توهین فرانسوی‌ها کوتاه نخواهند آمد / اروپایی‌ها از خود اختیاری در جهان ندارند

امام جمعه مراغه با محکوم کردن توهین نشریه فرانسوی به مقام ولایت ، خواستار برخورد جدی وزرات امور خارجه با مقاومات فرانسوی و این نشریه موهون شد .

به گزارش خبرگزاری فارس از مراغه، حجت الاسلام والمسلمین محمدتقی پورمحمدی امروز در خطبه های نماز جمعه تبریزبا محکوم کردن توهین نشریه فرانسوی به مقام ولایت ، خواستار برخورد جدی وزرات امور خارجه با مقاومات فرانسوی و این نشریه موهون شد و اظهار کرد: فرانسوی‌ها و اروپایی‌ها از خود اختیاری در جهان ندارند و پشت پرده این مجله سرویس‌های جاسوسی آمریکا و صهیونیستی قرار گرفته‌اند.

وی گفت: حال روز، امروز اروپا از نظر تامین انرژی وروی آوردن به سوزاندان درختان نشان می‌دهد آنها در دام آمریکایی‌ها گرفتار شده‌اند.

امام جمعه مراغه در ادامه از مسئولان وزارت امور خارجه خواست در برابر این توهین محکم بایستند و با احضار سفیر و محکوم کردن آنها بسنده نکنند.

وی گفت: نشریه فرانسوی شارلی ابدو با توهین به مرجعیت بی‌منطقی و ذبونی خود را نشان داده است.

پورمحمدی افزود : امروز وضعیتی که اروپایی‌ها با نقشه آمریکا در آن گرفتار شده‌اند در ایران بود شبانه روز علیه ایران تبلیغات منفی داشتند.

خطیب جمعه مراغه در ادامه با اشاره به نقش مرجعیت شیعه در اعتلای دین محمدی افزود: علمای دین بارها در برابر شاهان مستبد و افکار انحرافی قیام کرده‌اند و در این راه به موفقیت‌هایی نیز دست یافته‌اند.

پایان پیام/۶۰۰۰۷

 

منبع: فارس
شناسه خبر: 974780